Darmowa dostawa od 160,00 zł

Markery Alkoholowe RAGI dla początkujących twórców

2023-09-13
Markery Alkoholowe RAGI dla początkujących twórców

Markery Alkoholowe RAGI dla początkujących twórców

Markery alkoholowe to absolutne must have każdego artysty. Nieważne, czy jesteś dopiero początkującym twórcą, czy masz za sobą kilkadziesiąt lat doświadczeń - rysowanie markerami sprawia prawdziwą przyjemność i daje satysfakcjonujące efekty. Markery alkoholowe ukochało środowisko architektów, grafików i ilustratorów. Za ich pomocą powstają niesamowite ilustracje do książek dla dzieci, do podręczników szkolnych, plakaty teatralne czy komiksy.

SPIS TREŚCI:

Markery Alkoholowe - do czego służą?

Zanim zaczniesz

Markery Alkoholowe i Tajemnica Sukcesu

Markery alkoholowe - Zalety (roboczo)

Markery Alkoholowe - o czym pamiętać?

Ciekawe media współgrające z markerami alkoholowymi

Każdy marker ma dwa końce

Markery RAGI - idealne dla początkujących

Markery Alkoholowe - do czego służą?

Markery alkoholowe służą przede wszystkim do malowania, kolorowania, a także do pisania. Możesz nimi cieniować, wypełniać duże obszary na kartce, a także dodawać detale. Wykorzystywane nie tylko jako główne medium. Świetnie uzupełniają arsenał w pracowni plastycznej, w których wykonuje się prace metodą mixed media lub scrapbookingu: kroniki, kartki, zaproszenia i albumy, a także w technikach plastycznych: w kolażu, w malowaniu odbitek - pieczątek (będziemy jeszcze o tym pisać, bo to baaardzo obszerny temat!), w embossingu… Możesz malować mangi, krajobrazy, plakaty, komiksy, fantastyczne lub realistyczne ilustracje. Markery alkoholowe mają naprawdę szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach plastycznych - jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia.

Zanim zaczniesz - stwórz sobie podręcznik!

Jeśli dopiero rozważasz zakup markerów, wybierz ten zestaw, który posiada wszystkie podstawowe kolory, kilka barw pochodnych od każdego koloru oraz kilka jasnych odcieni szarości. Zanim zaczniesz malować pierwsze ilustracje, musisz się zaprzyjaźnić z markerami :) Przygotuj sobie kilka kartek papieru, na każdej z nich narysuj ołówkiem kratki. Zamaluj je każdym markerem z osobna, odpowiednio ponumeruj. Mieszaj, mieszaj i jeszcze raz mieszaj. Pamiętaj jednocześnie o opisywaniu każdego użytego koloru. Z tych prób może powstać bogaty próbnik, który zamkniesz w segregatorze

Markery Alkoholowe i Tajemnica Sukcesu

Cały sekret tkwi w pracy nad cieniowaniem. Wszystko zależy od tego, jak dobierzesz kolory, jak będą one ze sobą współgrać. Starannie wykonane cieniowanie przynosi naprawdę piękne efekty. Zwłaszcza, kiedy jesteś początkującym ilustratorem. Malując markerami dobrej jakości, będziesz zaskoczony płynnością tuszu oraz łatwością przenikania się kolorów. Starannie wykonane cieniowanie pozwala na uzyskanie realistycznych, szczegółowych prac, niezależnie od ich formatu.

Efekty końcowe zależą oczywiście od Twoich umiejętności i wyczucia. Ale z pewnością sama kwestia posiadania talentu plastycznego nie jest wyznacznikiem artysty. Liczy się też wytrwałość, ćwiczenia, metody prób i błędów, chęci i Twoja pomysłowość.

Markery alkoholowe - zalety

Markery, o których mowa, są wykonane na bazie alkoholu. Oznacza to, że zawierają one tusz alkoholowy połączony z barwnikiem. To daje im mega przewagę nad markerami akwarelowymi. A zatem - jakie są najważniejsze zalety tuszu alkoholowego?

INTENSYWNE BARWY - zapomnij o nudzie! Możesz tworzyć naprawdę piękne, nasycone barwami prace. Soczyste kolory markerów otwierają szeroko drzwi do krainy zwanej “wyobraźnią”. A tak serio - za pomocą jednego markera możesz stworzyć kompletny obraz - ze wszystkimi światłocieniem, punktami światła, błyskami w oku czy odbiciem w kropli wody.

DUŻY WYBÓR KOLORÓW- na ogół twórcy szukają dużej palety barw, by tworzyć coraz bogatsze prace. Im więcej odcieni tego samego koloru, tym “lepsze” efekty uzyskasz. Oczywiście, jak często podkreślam - dużo zależy od zamierzonego celu i Twojego poczucia estetyki.

WODOODPORNE - dzięki zawartości alkoholu w tuszu, prace po wyschnięciu są odporne na wodę.

SZYBKOSCHNĄCE - wysychają już po kilku chwilach od naniesienia na papier, dzięki temu nie musisz czekać, żeby przejść do malowania sąsiedniego elementu na obrazie.

ŁATWE W CIENIOWANIU - tusz sprawia, że kolory płynnie się ze sobą łączą, tworząc naturalne przejścia.

BEZSMUGOWE - to sprawia, że możesz zapełnić jednym kolorem duże obszary na kartce. Sąsiadujące plamy “pochłaniają” nowe, więc nie ma szans, że ktoś domyśli się choćby kierunku pociągnięcia markerem.

NISKIE KOSZTY DODATKÓW (zmienić słowo) - ponieważ markery są przystosowane do zwykłego papieru, od razu możesz zacząć tworzyć. Nie musisz kupować specjalistycznego papieru (a nawet NIE ZALECA SIĘ malować na papierach do akwareli czy specjalnych szkicownikach do pasteli suchych).

Markery Alkoholowe - o czym pamiętać?

Oto najważniejsze wytyczne. Przydadzą Ci się, jeśli jesteś początkującym twórcą. Ale nie zaszkodzi też odświeżyć sobie wiadomości, jeśli znasz się już z markerami od lat.

1. Markery NIE są odporne na światło. Nie wieszaj prac na ścianie, bo prędzej czy później wyblakną.

2. Uważnie mieszaj ze sobą kolory. Markerami alkoholowymi maluje się inaczej, niż markerami akwarelowymi!

3. Za każdym razem, gdy planujesz malować na nowym podłożu - przetestuj, jak “współpracuje” z nim plama tuszu.

4. Jeśli zamierzasz kolorować stemple, pamiętaj, aby używać TUSZU NA BAZIE WODY - nie reaguje on z alkoholem, przez co nie rozmażesz ani pieczątki, ani nie zabrudzisz plamy koloru.

NA CZYM MALOWAĆ? Na zwykłym papierze, po metalu (spróbuj ozdobić ramę swojego roweru :)), na drewnie czy tkaninie. Pamiętaj jednak, by wykonać wcześniej próbę koloru, oceń, czy uzyskany odcień cię zadowala)

NA CZYM NIE MALOWAĆ? Tak jak już wspomniałam, nie używaj papieru o dużej porowatości. Wszelkie szkicowniki do węgli, do pasteli suchych oraz papiery do akwareli są przystosowane do wchłaniania dużej ilości wody - przez co jedna małą kropka wykonana markerem alkoholowym rozleje się na znacznie większy obszar, niż planowałeś.

Ciekawe media współgrające z markerami alkoholowymi

Markery alkoholowe RAGI mają to do siebie, że świetnie się uzupełniają, każdy zestaw posiada wszystkie podstawowe kolory oraz ich ponumerowane odcienie. Dzięki temu stworzysz kompletny obraz bez dodatkowych narzędzi.

JEDNAK - aby wzbogacić pracę, możesz zaopatrzyć się w najróżniejsze produkty:

1. OŁÓWKI - szczególnie te oznakowane literą “H”. Przydadzą się do rysunku wstępnego, zaplanujesz sobie cały koncept delikatną linią, którą możesz później pogrubić cienkopisem lub wymazać gumką.

2. CIENKOPISY - uważam, że cienkopisy są po prostu stworzone do łączenia z markerami. Unikaj tych, które mają w składzie choćby niewielkie ilości alkoholu. Cienkopisy w połączeniu z markerami są fantastyczne!

3. Długopisy z BIAŁYM WKŁADEM - nadadzą błysku w oku, na bańce mydlanej, delikatnych refleksów świetlnych i innych uroczych, fantazyjnych detali.

4. PAPIER - nawet papier ksero z drukarki. Warto przetestować różne grubości (różne gramatury), które akurat masz w domu. Wybierz ten, na którym najlepiej ci się pracuje. Weź pod uwagę to, czy się niszczy przy intensywnym malowaniu, czy plamy są ci posłuszne (czy się zbytnio nie rozlewają na kartce). Przetestuj też bristol, papier kredowy (matowy czy połyskowy). I pamiętaj o tym, co pisałam o papierze akwarelowym!

5. SPECJALNY papier do markerów - ciekawy produkt dla profesjonalistów. Są one pokryte specjalną warstwą, która chroni tusz przed przesiąkaniem (przebijaniem) na drugą stronę). Oczywiście to też sprawia, że kolory się “lepiej” mieszają.

6. PODKŁADKA - pamiętaj, że tusz “przebija” kartkę i może zaplamić wszystko, co masz pod kartką roboczą - od kolana po inne kartki, jeśli malujesz w bloku.

7. BLENDER - to po prostu marker wypełniony bezbarwnym tuszem z alkoholem. Służy do rozjaśniania, do lepszego mieszania kolorów.

Każdy marker ma dwa końce

Markery Alkoholowe RAGI należą do tych, które mają dwie różne rodzaje końcówek: ściętą szeroką oraz okrągłą wąską. Każda z nich służy innym celom. Szeroką możesz wykonać pociągnięcie o max. szerokości do 6 - 7 mm. Ta końcówka nadaje się idealnie do malowania dużej powierzchni, do wypełniania dużych kolorowanek czy przygotowania bazy pod detale. Zakres grubości uzależniony jest już od CIEBIE. Delikatne pociągnięcia samym dzióbkiem szersza końcówką daje linie o szerokości nawet 1 mm.

Druga, okrągła i wąska końcówka markera alkoholowego RAGI, ma grubość 3 mm. Jest to końcówka do detali, do konturowania, do wypełniania stempli. Podobnie jak przy szerokiej końcówce, od ciebie

Markery RAGI - idealne dla początkujących

Malowanie markerami alkoholowymi sprawia prawdziwą frajdę. Wysoka jakość, intensywne barwy, mocne nasycenie pigmentem i niemal nieograniczone możliwości w ekspresji są atrakcyjnym rozwiązaniem dla młodzieży i starszych dzieci, które poszukują swojej drogi. Co ważne przy zakupie - zarówno cena, jaki i duża ilość w zestawach zdecydowanie przemawiają za markerami. To rozwiązanie, z którego korzysta wielu początkujących artystów. Z całego serca polecam i ja! :)

Prawdziwe opinie klientów
5 / 5.0 159 opinii
pixel